Добруджа обърна Фрегата в дербито на кръга при мъжете по хандбал

Хандбалистите на Добруджа спечелиха дербито на 13-ия кръг на Държавното първенство при мъжете след инфарктен успех в последните секунди над Фрегата с 19:18. Въпреки аванса на полувремето от 3 гола за домакините (11:8) през втората част в 20-та минута бургазлии изравниха 16:16 и дори поведоха с един гол. В препълнената зала „Русалка” обаче „Добруджа” надделя и спечели битката с гол в края на срещата и измести Фрегата от второто място във временното класиране. След успеха домакините от Добрич вече имат 8 победи и 2 загуби и събраха 16 точки, с с точка преднина пред Фрегата (Бургас).

Лидер и без загуба от началото на сезона продължава да бъде Локомотив Варна, които победиха в отложен мач НСА в София с 19:30(8:13). Варненци са с 22 точки в подреждането.

Ето и всички резултати при мъжете : Добруджа - Фрегата 19:18 (11:8) НСА- Левски (гр.Левски) 38:32(17:15) Осъм - Локо ГО 32:21(18:14) Отложен мач НСА - Локо Вн 19:30(8:13)

По същото време в Сливница се изиграха и финалите за Купа България при жени до 19 години. Първото място и златните медали спечелиха от „Бъки”- Габрово, които на финал победиха Етър 64 с 26:23. В спор за 3-4 място Хасково- Ники Спорт (Сливница) 41:24. За 5-6 място Шумен победи ХК „Васил Левски”-гр. Нови пазар с 19:16.