Дерби в хандбала завърши с реми, Добруджа изхвърли Левски за Купата

Двубоят от 12-ия кръг на хандбалното първенство при мъжете Фрегата- Спартак Вн завърши без победител- 21:21. В дербито на шампионата двата тима изиграха много стойностен мач, който приключи при равен резултат. В бургаската зала „Младост” в средата на първото полувреме гостите водиха с 5 гола аванс, но домакините успяха да намалят до 11:13 на полувремето. Тежки контузии получиха двама от основните играчи на „соколите” Николай Нейчев и Александър Попов, което отслаби спартаклии през втората част. Попов ще претърпи операция на ахилеса, а Нейчев ще бъде аут от игра за няколко мача заради травмата в глезена.

Лидерите в първенството Локомотив Вн продължават  с победната си серия и без загуба след успеха над Локомотив ГО с 18:26.

Фрегата остават  на 2-рото място в подреждането, Спартак Вн са 4-и, а Добруджа на 3-та позиция.

Ето и резултатите на всички срещи от 12-ия кръг при мъжете :

Локомотив ГО – Локомотив Вн 18:26 (9:15)

Левски (гр. Левски) – Осъм Лч  33:26 (9:14)

Фрегата  Бс – Спартак Вн 21:21 (9:11)

НСА- почива

За Купата на България се изигра ¼ финалния мач Левски (София) – Добруджа . Гостите от Добрич елиминираха съперника след победа с 22:25 (11:13). Двубоят се игра в „Арена Армеец”.

При жените през уикенда се проведоха мачовете  от 11-ия кръг на първенството. Дерби срещата беше в Шумен където домакините посрещнаха  „Бъки” (Габрово). Двата тима изиграха страхотен мач, като на полувремето Шумен 98 водеха с един гол, но през втората част гостенките от Габрово успяха да „обърнат” резултата за крайното 24:25. Въпреки важния успех „Бъки” остават на 3-то място в таблицата на временното класиране с 18 точки. Същият брой актив имат и лидерките от Етър 64 и Свиленград-ПУ, като подреждането е на базата на головата разлика.