Локомотив разби Спартак във варненското дерби по хандбал

Изключителен мач изиграха хандбалистите на Локомотив (Варна), които победиха в дербито на

6-ия кръг от Държавното първенство градския си съперник Спартак с 20 гола разлика .

Играчите на Локо, които в миналия кръг се наложиха и над шампионите от Фрегата натиснаха съперника още от първите минути и доминираха през целия двубой.  Първото полувреме приключи при 7:17 за „железничарите”, а през втората част символичните гости бяха неудържими за крайното 15:35.

Бургаският Фрегата  победи у дома лидера във временното класиране Осъм (Ловеч) с 33:23 и излезе начело в „А”група.

Дебютантът Левски (София ) постигна първа победа от началото на първенството побеждавайки НСА с 28:19, въпреки че на полувремето „сините”

изоставаха с един гол разлика .

Ето и всички резултати :

Локомотив ГО  – Левски  (гр. Левски) 28:35 (14:18)

Левски СФ - НСА 28:19 (11:12)

Фрегата Бс - Осъм Лч 33:23 (17:10)

Спартак Вн-Локомотив Вн 15:35 (7:17)

Добруджа - почива

При жените  в среща от 4-ия кръг на Държавното първенство лидерките в шампионата

Свиленград-ПУ постигнаха пореден успех надигравайки Панагюрище като гост с 21:24 и

запазват първото място във временното класиране с пълен актив от 8 точки.