Ясен е финалът за Купата на България по хандбал

Отборите на Добруджа и Фрегата (Бургас) се класираха за  финала на турнира за Купата на България по хандбал за мъже.

Финалната четворка на надпреварата се провежда в Бургас. На полуфиналите Добруджа победи защитаващия трофея си  Спартак (Варна) с 32:30 след продължение.

Редовното време  завърши 26:26. Добруджа е действащ шампион на страната и носител на купата  през 2009-а и 2011-а година.

а победителите Красимир Коев реализира 10 гола, а по 6  попадения добавиха Венцислав Петров и Джошкун Якубов. В другия полуфинал Фрегата (Бургас) се наложи над  миналогодишния финалист в турнира Интер-Академик (Благоевград) с 33:28 (16:15).

Тимът на Фрегата е лидер в "А" група през този сезон и  домакин на финалната четворка. Финалът е утре от 14.00 часа, а от 12.00 часа е срещата за  третото място, уточнява БТА.