Шок за Надал, 18-годишен му би шута от Монреал

Тийнейджърът Денис Шаповалов сътвори сензация като би шута Рафаел Надал на 1/8-финалите на Мастърса в Монреал, Канада за кеф на домакините. 18-годишният сополанко надви Матадора след невероятен обрат - 3-6, 6-4, 7-6(4) и така се класира за следващия кръг на надпреварата.

Загубата на испанеца сложи засега край на мечтите му за атака на №1 в ранглистата. В първия сет Надал проби за 5-3 и това му бе достатъчно, за да спечели частта. Във втория Шаповалов тръгна мощно и поведе с пробив и 3-0 гейма, но Рафа успя да го върне в седмия гейм. Все пак в 10-ия гейм на сета канадецът стигна до нов пробив и така прати мача в трети сет.

Решителната трета част вървеше интригуващо, но без пробиви, което вкара мача в тайбрек. В него Рафа спечели само четири точки и преклони глава пред Шаповалов. Той поведе в него с 3-0, но след това бе пометен от младока.  Следващият противник на канадеца е Адриан Манарино.