Чилич е на финал на Уимбълдън

Марин Чилич се класира на финал на "Уимбълдън". Хърватинът победи Сам Куери на 1/2-финала с 6:7(6), 6:4, 7:6(3), 7:5 за точно три часа игра на Централния корт. Така Чилич за пръв път в своята кариера се класира за последната битка.

В първия сет двамата бяха напълно равностойни и Куери успя да го измъкне. Последва обаче силен сет за Чилич, който успя да пробие в средата на втория сет и така изравни резултата.

Третата част бе отново по-добра за Чилич. Той успя да пробие рано, но Куери върна пробива и се стигна до нов тайбрек, който обаче бе спечелен от хърватина.

В четвъртия сет Куери успя да пробие рано и стигна до аванс от 3:1. Американецът обаче допусна два пробива до края на сета и загуби мача.

"Невероятно е да се класираш на финал. Още от началото на турнира се чувствам добре. Мисля, че днес бе много равностоен мач", заяви Чилич.

На финал той ще играе с победителя от мача между Роджър Федерер и Томаш Бердих.

"Независимо с кого ще играя, искам само да покажа своята най-добра игра", отсече Чилич.