Мугуруса е на финал на Уимбълдън след бърз бой над Рибарикова

Гарбине Мугуруса е първата финалистка на "Уимбълдън" за този сезон. Испанката отвя Магдалена Рибарикова с 6:1, 6:2 за малко над 1 час игра. 1/2-финалът повече приличаше на тренировка за Мугуруса, която просто смаза словачката.

В първия сет Мугуруса показа, че няма да остави Рибарикова нито за миг да си поеме въздух. След по-малко от 25 минути Гарбине вече водеше с 5:0. Тенисистката от Словакия успя да се отсрами и да спечели поне един гейм в този сет.

Вторият сет започна по същия начин. Мугуруса натисна рано-рано Рибарикова и за около 20 минути вече я водеше с 4:0. Резултатът можеше да стане и 5:0, но словашката тенисистка спаси два брейк пойнта. Нов пробив обаче докара нещата до още един сет, завършил при 6:1.

Мугуруса ще спори за титлата с победителката от другия 1/2-финал, който противопоставя петкратната шампионка на "Ол Инглънд Клъб" Винъс Уилямс и представителката на домакините Джоана Конта.