Конта вдигна на крака 15 000 в Лондон с успех над Халеп

Джоана Конта зарадва своите сънародници в Лондон. Бртианката победи Симона Халеп в 1/4-финален мач от "Уимбълдън" с 6:7(2), 7:6(5), 6:4 за малко над два часа и 40 минути. Драмата на Централния корт бе пълна, но в край на сметка домакинската публика видя британка да се класира на 1/2-финал.

В първия сет двете си размениха по 1 гейм и се стигна до тайбрек, който Халеп спечели.

Във втория сет Конта бе по-добрата, но пропусня 4 точки за пробив в два поредни гейма на Халеп, което докара нещата до нов тайбрек. Този пък британката спечели.

В третият сет Халеп натисна Конта. След над 10 минутен гейм и точка за пробив, Джоана се спаси и не допусна румънката да изравни. Малко по-късно самата тя проби, а това бе достатъчно, за да спечели сета и мача.

Така тя успя да зарадва над 15 000 зрители, които не бяха виждали своя сънародничка да достига до 1/4 финалите от 33 години насам.

За място на финал Конта ще спори с петкратната шампиона на "Уимбълдън" Винъс Уилямс.