Новак Джокович е последният четвъртфиналист в Лондон

Новак Джокович спечели 1/8-финалния си мач срещу Адриан Манарино с 6:2, 7:6(5), 6:4 за малко над два часа и 10 минути игра на Централния корт. Двубоят бе отложен от вчера, тъй като програмата се забави и двамата не успяха да стартират.

Джокера днес почна силно мача и дори можеше да спечели първия сет на 0, но французинът измъкна 2 гейма много трудно. Вторият сет продължи в същото русло и Джокера бързо поведе с 3:0. Последва пасивна игра от сърбина, която бе наказана от Манарино, който върна пробива и вкара сета в тайбрек. Джокович успя да го спечели.

Третият сет също започна силно за Ноле и той имаше два шанса за пробив още в първия гейм, но французинът ги спаси. В следващия гейм на Манарино обаче той допусна пробив, който се оказа и решителен за крайния изход на двубоя.

В следващия кръг Джокович ще играе срещу Томаш Бердих, който му е абонат. Ноле има 25 победи срещу само две загуби.