Израелско джудже бутна гиганта Иснар и се натресе на Гришо (ВИДЕО)

Дуди Села победи Джон Иснар в изключително драматичен мач с три тайбрека след 6:7(5), 7:6(5), 5:7, 7:6(5), 6:3 във втория кръг на "Уимбълдън". Цели 4 часа битка между ниския израелец и 208-сантиметровия американец, остави феновете на тениса в Лондон доволни.

Така Села ще играе с Григор Димитров за място на 1/8 финалите.

В пърия сет двата си разделиха по 1 пробив и се стигна до тайбрек. Гигантът Иснър успя да го спечели.

Последва сет без пробиви, но в тайбрека Села бе по-съобразителен и изравни резултата.

В третия сет Иснър достигна до късен пробив в последния възможен момент.

До 2:2 сета се стигна след нов сет без пробиви и успех на Села в тайбрека след късен пробив.

В петия сет израелецът спаси три точки за пробив в откриващия гейм. На свой ред пък успя да пробие в следващия гейм и с бърз сервис-гейм стигна до 3:0. Иснър имаше шанс да върне пробива в 7-я гейм на петия сет, но Села се справи и направи 5:2. Американецът отново стигна до два шанса, с които да върне пробива и да остане в мача, но Села сложи точка на спора.

Григор и Села са играли 5 пъти до този момент. Израелецът има само една победа и то в първата им среща през 2010 година. На трева двамата са играли на туринра в "Куинс Клъб" през 2013 година, а Григор записа впечатляващ обрат.