Григор се измъчи, но изрита млад руснак и е на 1/2 финал в Куинс

Григор Димитров е на 1/2 финал на турнира в Куинс! Страхотен Гришо отстрани Даниил Медведев след 6:3, 3:6, 6:3 за малко над 100 минути тенис.

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите ТУК.'

С победата Григор добави 180 точки за световната ранглиста и това го праща на 10-о място. Официалната класация ще бъде обновена в понеделник и тогава влизането на Гришо в Топ 10 ще стане факт.

Димитров заработи и малко под 100 000 евро от наградния фонд.

Гришо започна много силно мача и поведе с 5:0. Тогава 21-годишният руснак започна да играе много по-добре, но геймът вече бе приключил. Все пак той успя да спечели един сет и изравни.

В последния сет Медведев се добра до пробив преднина, но Григор веднага го върна. След това хасковлията проби отново, което му донесе и успеха.

За място на финала Григор ще спори срещу победителя от двойката Томаш Бердих - Фелисиано Лопез. Двамата играят тази вечер.