Григор Димитров с експресна победа на старта на Ролан Гарос

Ракета номер едно на България Григор Димитров стартира много силно в турнира от Големия шлем - Ролан Гарос. Гришо удари Стефан Робер с 6:2, 6:3, 6:4 за 110 минути.

Григор имаше сериозни проблеми в първия гейм и трябваше да спаси цели три брейк пойнта, който имаше Робер. Последва нов труден сервис гейм за Григор, при който френският ветеран имаше нови два шанса за пробив, но Димитров показа стабилна психика и ги отрази. На свои ред хасковлията проби и стигна до аванс от 5:2. Последва нов пробив и спечелване на сета.

Във втория сет Григор отново имаше проблем и пред Робер се откриха нови два шанса за пробив, но той така и не съумя да го стори. Гришо проби на два пъти и стигна до преднина от 5:1. Робер обаче най-сетне успя да пробие Димитров, но вече бе късно за обрат в сета.

В решителния сет Димитров стигна до бързи два пробива и поведе с 4:0. Гришо обаче си помисли, че е спечелил мача и допусна неговият съперник да вземе три поредни гейма.

В следващия кръг Григор ще играе с победителя от двойката Томи Робредо - Даниел Евнас.