Очаква ни нова епична битка между Маестрото и Матадора: Федерер би Кирьос в луд мач

Няколко месеца след финала на Аустрелиън Оупън, където Федерер победи Рафаел Надал и грабна титлата, ще гледаме нов епизод от епичната битка. Този път арена на мегасблъсака е Маями. Швейцарецът си уреди място на финала, след като победи Ник Кирьос в луд мач с 7:6(9), 6:7 (9), 7:6(5). Драмата бе пълна от първия миг.

Още в първия гейм двамата се подкараха и рано-рано има имаха шансове за пробив, но се защитиха добре. Федерер загуби подаването си и Кирьос стигна до 5:3, но после швейцарецът върна пробива и се стигна до тайбрек. Там драмата бе пълна, след 1:14 минути Федерер затвори сета.

С подобен сценарии, но без пробиви мина и вторият сет. Там обаче по-силна психика показа Кирьос.

Третият сет бе копие на втория и стана ясно, че двубоят ще се реши в трети тайбрек. Маестрото обаче успя да спечели, след като изоставаше с 1:3.

Така Федерер ще играе с Рафаел Надал за титлата в Маями. Двубоят е насрочен за утре вечер от 22:00 часа българско време.