Цонга нанесе нов удар по самочувствието на Гофен, прибра титлата след обрат

Давид Гофен загуби поредния си голям мач. Белгиецът загуби драматично финала на турнира в Ротердам след обрат от Жо-Вилфрид Цонга с 6:4, 4:6, 1:6.

Това е втори загубен финал за Гофен в рамките на 7 дни, след като преди седмица претърпя поражение от Григор Димитров на турнира в София.

В първия сет Гофен поведе с 4:1, след като реализира два пробива. Цонга обаче се съвзе и върна един от пробивите. Авансът обаче бе твърде голям и белгиецът затвори сета при 6:4 гейма.

Равностойната игра от края на първия сет се пренесе и във втория. До 5:4 в полза на Цонга нямаше никакви изненади, дори нито една точка за пробив. Французинът обаче включи на скорост и с хубави ретури и след пет брейкпойнта успя да спечели сета, за да изравни в резултата.

Тогава Гофен явно рухна. Защото в началото на решителния сет Цонга реализира 2 пробива и поведе с 5:0. Логичното се случи и френският ас вдигна титлата пред публиката в Холандия, която бе изцяло зад Гофен.