Федерер с нова победа на Аустрелиън Оупен

Четирикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис за 18-а поредна година.

Поставеният под номер 17 Федерер победи квалификанта Ноа Рубин от САЩ със 7:5, 6:3, 7:6(3) след малко повече от два часа игра.

35-годишният швейцарец спечели първия сет с единствен пробив в края, а във втория той реализира нов пробив за 4:2 и запази аванса си, за да удвои преднината си. Най-оспорвана беше третата част.

Федерер допусна ранно изоставане от 0:3, а при 3:5 20-годишният Рубин, номер 200 в света, пропусна два сетбола при сервис на швейцареца.

Федерер все пак изравни, а в последвалия тайбрек той направи серия от пет поредни разигравания, с което триумфира.

Швейцарецът пласира 17 аса и общо 48 печеливши удара срещу едва 19 на съперника. Той направи и доста непредизвикани грешки - 41, 18 от които в третия сет.

Следващият съперник на Федерер ще бъде поставеният под номер 10 Томаш Бердих от Чехия.

Друг бивш шампион Стан Вавринка (Швейцария) също продължава напред.

Победителят от 2014 година и номер 4 в схемата Вавринка се справи с американеца Стийв Джонсън с 6:3, 6:4, 6:4.

Швейцарецът не допусна пробив, като повеждаше с 4:2 гейма във всеки един от трите сета, преди да триумфира.

Германецът Миша Зверев надделя над поставения под номер 19 Джон Иснър (САЩ), след като реализира обрат от 0:2 до 3:2 сета. Зверев за първи път достигна до третия кръг в Мелбърн, след като се наложи над Иснър с 6:7(4), 6:7(4), 6:4, 7:6(9), 9:7 след 4:10 часа игра.

Американецът пласира 33 аса, но пропусна два мачбола в четвъртия сет. Той можеше даприключи мача при 5:4 гейма и сервис на съперника, а след това и при 7:6 точки в тайбрека, но допусна обрат.