Радванска спечели титлата в Ню Хейвън

Водачката в схемата Агниешка Радванска от Полша спечели турнира по тенис за жени в Ню Хейвън (САЩ) с награден фонд 761 хиляди долара. На финала полякинята победи Елина Свитолина (Украйна) с 6:1, 7:6(3). Радванска спечели 19-а титла в кариерата си и втора за годината.

Номер 4 в световната ранглиста даде само гейм на съперниката си в първия сет, който приключи за 29 минути. Във втората част Радванска, която участва в турнира с "уайлд кард" имаше доста трудности. В началото двете си размениха по един пробив, а в края на сета Свитолина имаше преднина от 6:5 и дори пропусна три сетбола.

27-годишната полякиня изравни, а в тайбрека взе пет поредни точки, спечели със 7:3 точки и завоюва първи трофей в кариерата си в Ню Хейвън.