Григор Димитров със златен шанс за поуфинал - на пътя му стои преодолим съперник

Григор Димитров ще играе срещу Стийв Джонсън (САЩ) на четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 5 милиона долара.

25-годишният българин победи по-рано днес в третия кръг поставения под номер 2 Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 6:4 за 82 минути. Джонсън пък се справи със седмия в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:3, 7:6(6). 26-годишният американец е 23-и в световната ранглиста, с 11 места по-напред от Димитров.

Джонсън има една титла в кариерата си в Нотингам на трева през този сезон. Той е заработил 2,9 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Димитров има победа и две загуби срещу съперника в трите им мача досега.

Хасковлията печели първата среща помежду им на "Уимбълдън" през миналия сезон със 7:6(8), 6:2, 7:6(2), но след това губи от американеца във Вашингтон през 2015 година с 3:6, 6:1, 3:6, а през настоящата кампания той претърпя поражение и на "Уимбълдън" със 7:6(6), 6:7(3), 4:6, 2:6.