Разочарование за Стан Вавринка, Дел Потро го изхвърли от Уимбълдън

Бившият номер 4 в света Хуан Мартин дел Потро победи настоящия такъв Стан Вавринка с 3-6, 6-3, 7-6(2), 6-3 в мач от втория кръг на Уимбълдън и по този начин изхвърли швейцареца от турнира.

Дел Потро пропусна последните две издания на надпреварата, заради тежка контузия в китката, а при последното си участие в Ол Ингланд Клъб през 2013-та година стигна до полуфиналите. В момента аржентинецът е 165-ти в света и това му отреди двубой с Вавринка във втория кръг, но Кулата от Тандил показа, че е готов да се завърне в големия тенис.

Вавринка започна по-агресивно и все първия сет с 6-3, но започна да прави повече грешки във втората част и в крайна сметка Дел Потро изравни. Третият сет бе равностоен и се стигна до тайбрек, в който аржентинецът показа по-добра концентрация и спечели 5 поредни точки, за да поведе.

В 4-та част шампионът от US Open 2009 продължи да натиска сервиса на съперника и стигна до пробив в 8-ия гейм, след което затвори мача на собствен сервис след 2 часа и 44 минути игра.