Флориан Майер шокира всички в Хале

192-ят в световната ранглиста Флориан Майер спечели тенис турнира на трева в Хале от сериите „ATP 500” с награден фонд 1 700 610 евро.

В изцяло немски финал, Майер победи 19-годишния Александър Зверев с 6-2, 5-7, 6-3 и по този начин завоюва втората си титла в кариерата и първа на трева.

От своя страна пък Зверев, който е считан за един от големите таланти на световния тенис, загуби при своя първи финал в тура. Майер започна много концентрирано срещата и след силна игра взе категорично първия сет с 6-2.

Във втория Зверев направи ранен пробив и поведе с 3-1, след което обаче неговият съперник спечели следващи три гейма и обърна до 3-4. В десетия гейм Майер пропусна два мачбола, а след това допусна и пробив на свой сервис и в крайна сметка сдаде сета.

В третата решителна част 32-годишният германец успя да пробие и да поведе с 4-2, а до края не изпусна преднината си и затвори сета и мача при 6-3.