18-годишен се опъна здраво на Федерер, но рухна в края

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис Мерцедес къп в Щутгарт, след като се наложи в три сета - 6:4, 5:7, 6:4, срещу американския тийнейджър Тейлър Фриц.

Срещата между Федерер и Фриц беше първа за деня на германския турнир, но беше забавена поради дъжд при аванс от 4:3 гейма в полза на швейцареца и негов сервис. Ретур в мрежата на американеца спечели първия сет за Федерер, но той загуби ритъм за втората част и Фриц се възползва.

18-годишният американец не успя да изравни при първите две разигравания за сета, но непредизвикана грешка на Федерер на форхенд спечели частта за Фриц. Федерер спечели пробив за 5:4 в последния сет, а след това затвори мача с печеливш удар на бекхенд. Доминик Тийм от Австрия пък победи Сам Грот със 7:6(3), 7:6(2) в друг мач от турнира в Щутгарт.

Жил Симон пък се наложи с 6:4, 4:6, 6:2 срещу Ян-Ленард Щруф.