Джокович, Бердих и Ферер напред в Париж, контузия спря похода на Цонга

Първата ракета в света Новак Джокович без особени проблеми преодоля съперника си в трети кръг на Откритото първенство на Франция. Сърбинът се наложи над словенеца с британски паспорт Аляж Бедене в три сета 6-2, 6-3, 6-3 в среща, която продължи близо два часа.

Съперник на Ноле в следващия етап ще бъде испанеца Роберто Баутиста Агут. Джокович се бори за първа титла на турнира от Големия шлем, в който загуби и трите си финала през 2012, 2014 и 2015 г., миналия сезон от Стан Вавринка.

Томаш Бердих също се класира за четвърти кръг, побеждавайки уругваеца Пабло Куевас в четири сета 4-6, 6-3, 6-2, 7-5. Чехът ще играе в следващия кръг с Давид Ферер.

4156828

Надпреварата напусна представителят на домакините Жо-Вилфред Цонга, който при 5-2 за него в първия сет се отказа заради сериозен проблем в слабините. Цонга се разплака, когато трябваше да обясни, защо си тръгва от корта победен.