Григор започна ударно турнира в Акапулко

Първата ракета на България Григор Димитров стартира участието си в Акапулко с убедителна победа над Денис Кудла в два сета 7-5, 6-1.

Шампионът от 2014 г. стигна до успеха срещу американеца от украински произход след около час и половина игра.

Известни затруднения Гришо имаше в първия сет, в който Кудла направи пробив в стартовия гейм.Димитров обаче успя да го върне и да направи нов в 12-ия гейм, с което спечели частта. Във втория сет хасковлията бе пълновластен господар на корта и не даде никакви шансове на опонента си.

Така той си отмъсти за загубата от Кудла през 2011 г. в Нюпорт с 6-1, 6-4 в единствения двубой между двамата на ниво АТР.

Във втори кръг съперник на Димитров ще бъде Доналд Йънг, който тръгна с успех срещу Жил Мюлер в два сета. Българинът има четири победи в пет мача с Йънг, но срещите им винаги са много оспорвани.

Турнирът в Акапулко е с награден фонд $1 551 830.