Федерер върви по план, Мъри отпадна от гигант

Петкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис за 11-и път в последните 12 сезона.

Поставеният под номер 2 Федерер победи 13-ия в схемата представител на домакините Джон Иснър със 7:6(0), 7:6(6), 7:5 след 2:39 часа игра. 34-годишният швейцарец пласира 15 аса и не допусна пробив в срещата.

Той завърши с 55 печеливши удара и само 16 непредизвикани грешки. Така Федерер достигна до четвъртфиналите в турнирите от Големия шлем за рекорден 46-и път.

Иснър завърши със 17 аса, но допусна единствен и фатален пробив за 5:7 в третия сет, с което прекъсна серия от 108 поредни гейма без да загуби подаването си на Откритото първенство на САЩ, датираща от 2013 година.

Швейцарецът очаква в следващия кръг полуфиналиста от 2013 година Ришар Гаске (Франция), който елиминира шестия поставен Томаш Бердих (Чехия) с 2:6, 6:3, 6:4, 6:1.

Шампионът от 2012 година Анди Мъри (Великобритания) отпадна в четвъртия кръг след поражение от южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:7(5), 3:6, 7:6(2), 6:7(0) в най-дългия мач в тазгодишното издание на надпреварата, продължил 4:18 часа. Андерсън досега имаше само една победа в шест мача с британеца.