Григор Димитров отново се провали на старта в Париж

Най-добрият тенисист на България Григор Димитров отпадна за втора поредна година още в първи кръг на "Ролан Гарос", след като днес хасковлията допусна загуба в три сета - 6-7(7) 2-6 3-6 от американеца Джак Сок.

Така Димитров повтори неуспешното си представяне от 2014 година, когато също в първи кръг претърпя поражение от хърватския гигант Иво Карлович.

Това бе втори мач между Григор и Джак Сок до този момент, а "янкито" изравни баланса между двамата - вече 1 на 1 победи. Като цяло днес Димитров показа по-равностойна игра единствено в първата част, която загуби с тайбрек. Във втория и третия сет българинът бе напълно неузнаваем, допълнително улеснявайки задачата на своя съперник.

Ето и как се разви срещата между Григор Димитров и Джак Сок:

Първи сет:

1-0 - Успешно начало за Гришо, който сервира първи и задава темпото в двубоя

1-1 - Гейм на 15 и американецът също записва първо успешно сервиране за срещата

2-1 - Първи критични моменти за Димитров, който допуска изоставане с 0-40. Българинът обаче удържа фронта и печели след първи дюс от началото на сблъсъка

2-2 - Гришо стига до 15-30 в своя полза, но американецът не изпуска контрол върху сервирането си и взима своето в гейма

3-2 - Сблъсъкът продължава да върви гейм за гейм, като българинът не допуска колебания и в третото си сервиране за първата част

3-3 - Жалко! Гришо стига до първи възможности за пробив от началото на срещата, но американецът издържа на напрежението и съумява да се спаси от по-сериозно изоставане в първата част

4-3 - Двубоят продължава без пробиви, а Григор Димитров отново поема инициативата след успешен сервис гейм

4-4 - Отново можем да съжаляваме, защото Григор стига до няколко възможности за пробив, които и този път са неутрализирани от страна на Сок. Маратонски осми гейм, след който борбата продължава при равен резултат

5-4 - Гейм №9 завършва с втори ас на сметката на Григор в срещата, като Джак Сок ще сервира за оставане в първия сет

5-5 - Джак Сок също продължава да е ефективен на сто процента при свой сервис, като американецът запазва равенството в двубоя

6-5 - Григор повежда набързо с 40-0 в своя полза, а след това и безпроблемно си гарантира поне тайбрек в първата част

6-6 - Ще има тайбрек! Сок отново е непробиваем при свое подаване

6-7 - За съжаление Григор губи тайбрека в първата част със 7-9, а Джак Сок взима аванс с 0-1 сета в сблъсъка

Втори сет:

0-1 - Втората част стартира по план за американеца, който печели и това си подаване, за да дръпне в резултата

1-1 - Гришо допуска изоставане от 0-30, но бързо успява да стъпи на краката си и да избегне ранен пробив още в началото на сета

1-2 -  Отново можем да съжаляваме! Григор стига до шансове за пробив, но Джак Сок и този път измъква подаването си, оставайки перфектен при свой сервис от началото на мача

2-2 - Гейм на 15 и сравнително леко подаване за Григор този път

2-3 - Джак Сок отново е убедителен при свое подаване и не пропуска да спечели и този си сервис гейм

2-4 - Пробив! Джак Сок пробива подаването на Григор в шестия гейм и прави важна стъпка към спечелване и на втората част

2-5 - Джак Сок затвърждава успешно пробива и е вече на само гейм от спечелване на втория сет

2-6 - Григор окончателно се предава във втората част, а бекхенд в мрежата на българина означава и солиден аванс от два сета в полза на Джак Сок

Трети сет:

0-1 - Третият сет отново стартира с успешен сервис гейм на американеца, който продължава да е без допуснат пробив от началото на двубоя

0-2 - Бекхенд в аут на Григор Димитров означава и пробив на сметката на американеца, който регистрира шести пореден гейм в своя полза и дръпва бързо-бързо в третата част

0-3 - Серията на "янкито" продължава, като Джак Сок е на вече само три гейма от победата и класиране за втори кръг на турнира

1-3 - Все пак Григор успява да открие сметката си в третия сет, но българинът все още изостава с един пробив спрямо своя съперник

1-4 - Експресен сервис гейм и Джак Сок е на вече само два гейма от победата

2-4 - Димитров успява да вземе и това свое подаване, давайки само една точка на своя съперник, който по всичко изглежда ще разчита на сервиса си до края на двубоя

2-5 - Джак Сок е вече на само гейм от спечелване на двубоя. Григор Димитров ще сервира за оставане в мача

3-5 - Засега Гришо остава в мача, но сега българинът трябва на всяка цена да върне пробива при сервис на американеца

3-6 - За огромно съжаление Джак Сок не допуска колебания и остава перфектен на свой сервис, слагайки точка на спора. Американецът ще играе във втори кръг на "Ролан гарос"