Мария Шарапова спечели титлата в Рим

Рускинята Мария Шарапова спечели за трети път в кариерата си титлата на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2183600 долара.

Поставената под номер 3 Шарапова победи на финала Карла Суарес Наваро (Испания) с 4:6, 7:5, 6:1 за 2:36 часа.

За рускинята това е трета титла в Рим след 2011 и 2012 година. Освен това с достигането си до финала тя ще се завърне като номер 2 в световната ранглиста в понеделник.

Шарапова загуби първия сет с 4:6, но във втория поведе с 5:3. След това тя допусна пробив и испанката изравни 5:5. Номер 3 в света не се предаде, взе подаването на съперничката си в 12-ия гейм и прати мача в трети сет.

Третата част започна с пробив на Суарес Наваро, но Шарапова спечели следващите шест поредни гейма и стигна до успеха.

За рускинята, която е шампионка от "Ролан Гарос" през миналата година, победата е четвърта от пет мача срещу Суарес Наваро.

Шарапова завоюва 35-и трофей в кариерата си.

На двойки жени титлата спечелиха Тимеа Бабош (Унгария) и Кристина Младенович (Франция), които на финала победиха водачките в схемата Мартина Хингис (Швейцария) и Саня Мирза (Индия) с 6:4, 6:3.