Анди Мъри срази последния австралиец и е на 1/2-финал (ВИДЕО)

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като надигра представителя на домакините Ник Кирьос с 6-3; 7-6(5); 6-3 след малко повече от два часа игра.

Шотландецът взе първата част след пробив в шестия гейм. В осмия Кирьос оцеля, отразявайки два сетбола, но при своя сервис Мъри бе безпощаден – 6-3.

Във втората част подаващите доминираха тотално и се стигна до тайбрек. Австралиецът поведе с минипробив и 4-3, но до края на сета взе само точка и загуби с 5-7.

В шестия гейм на третата част Мъри проби за 4-2, но след това допусна ребрейк и Кирьос намали за 3-4. Още в следващия гейм Анди отново взе подаването на съперника си, след което безпроблемно спечели мача след 6-4.

В полуфиналите Мъри ще спори с Томаш Бердих, който изненадващо срази Рафаел Надал с 6-2; 6-0; 7-6(5).