Анди Мъри стигна до битката с Джокович

снимка: БТА/XINHUA

Анди Мъри победи французина Жо-Вилфрид Цонга със 7:5, 7:5, 6:4 и се класира на четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Британецът изглежда напълно възстановен от мускулните проблеми, които го притесняваха в началото на турнира.

Той се наложи за 2 часа и 35 минути над Цонга, въпреки че французинът имаше три точки за пробив и лидерство с 3:0 в третия решителен сет. Мъри обаче запази самообладание и ги отрази, за да спечели последвалото подаване на Цонга и по-късно да затвори мача.

Следващият съперник на Мъри е Новак Джокович, който победи Филип Колшрайбер след 6:1, 7:5, 6:4

Станислас Вавринка спечели със 7:5, 4:6, 7:6(7), 6:2 срещу Томи Робредо, но швейцарецът изпитваше много сериозни затруднения в първите два сета. Неговият испански съперник дори подаваше за първата част при 5:4, но Вавринка спечели четири последователни гейма, за да поеме контрол над мача.

Напред в турнира продължава и японецът Кей Нишикори, който се наложи с 4:6, 7:6(4), 6:7(6), 7:5, 6:4 над канадеца Милош Раонич в маратонски мач.