Новак Джокович с нова блестяща победа на US Open

Шампионът от 2011 година Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставеният под номер 1 Джокович отнесе представителя на домакините Сам Куери с 6:3, 6:2, 6:2 след само 85 минути игра.

Сърбинът взе ранен аванс от 5:1 и до края на мача не изпусна инициативата, като пласира 25 печеливши удара. Джокович, който търси четвърти пореден финал на "Флашинг Медоус", очаква победителя от срещата между Филип Колшрайбер (Германия) и Джон Иснър (САЩ).

Петият в схемата Милош Раонич (Канада) също продължава напред след 7:6(5), 7:6(5), 7:6(3) над Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република). Раонич наниза 22 аса за успеха и достигна до четвъртия кръг за трета поредна година.

34-годишният Естрея Бургос, който е 80-и в класацията на АТП, записа най-доброто си представяне в турнирите от Големия шлем. Той дори сервираше да третия сет при 5:4, но допусна пробив, а в последствие загуби и третия тайбрек в мача.

Канадецът ще срещне Кей Нишикори в спор за място на четвъртфиналите след успеха на японеца над Леонардо Майер (Аржентина) с 6:4, 6:2, 6:3.