Росол започна с победа защитата на титлата в Букурещ

Защитаващият титлата си Лукаш Росол (Чехия) стартира с победа на турнира по тенис на червени кортове румънската столица в Букурещ с награден фонд над 485 760 евро. Росол надделя над Филипо Воландри (Италия) с 6:1, 7:6(6).

За място на четвъртфиналите чехът ще срещне осмия в схемата Ярко Ниеминен (Финландия), който се справи трудно с аржентинеца Леонардо Майер с 6:3, 3:6, 7:6(4). Други трима от поставените отпаднаха на старта.

Номер 5 Вашек Поспишил (Канада) допусна обрат в мача срещу преминалия през квалификациите представител на домакините Адриан Унгур. 118-ия в света румънец стигна до успеха с 5:7, 6:2, 6:1 след почти два часа игра, а Поспишил отпадна в първия кръг на четвърти пореден турнир на АТП.

Друг квалификант Пол-Анри Матийо (Франция) елиминира категорично сънародника си и седми в схемата Никола Маю. Аржентинецът Карлос Берлок пък се справи с номер 6 Андреас Сепи с 6:0, 2:6, 7-6(4).

Местният любимец и финалист през 2007 година Виктор Ханеску започна с победа с 6:3, 6:4 над Дуди Села (Израел). Във втория кръг 32-годишният Ханеску ще има далеч по-трудна задача срещу поставения под номер 4 и трикратен победител в турнира през 2007, 2008 и 2012 година Жил Симон от Франция.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров е водач в схемата и ще играе срещу Иржи Весели (Чехия) тази вечер във втория кръг на турнира.