Маркес спечели Гран При на Германия

Пилотът на Хонда Марк Маркес спечели състезанието за Гран При на Германия от световния шампионат по мотоциклетизъм в MotoGP.

Това бе трета победа за испанеца от началото на сезона, с която той увеличи сериозно преднината си в генералното класиране.

Втори на пистата „Заксенринг” финишира британецът Кал Кръчлоу, а трети италианецът Андреа Довициозо с Дукати. Топ 5 бе допълнен от Скот Рединг (Великобритания) и Андреа Яноне (Италия). Световният шампион Хорхе Лоренсо завърши едва 15-ти.

Другият основен конкурент за титлата Валентино Роси финишира осми. Така след днешното състезание Марк Маркес вече води на върха в генералното класиране с актив от 170 точки, следван от Лоренсо със 122 и Роси със 111.