Неви без проблем се класира за финалите и показа за какво са дошли грациите ни в Рио

снимка: БФХГ

С четири перфектни изигравания нашата грация Невяна Владинова се класира категорично за финала в индивидуалния многобой по художествена гимнастика, заемайки шестото място в квалификацията.

Така нашето момиче загатна за какво всъщност са дошли всичките ни гимнастички в Рио.

С динамичното си последно съчетание на лента в петъчната програма Владинова записа оценка от 17.800 и постигна сбор от 70.966.

Преди това българката получи 17.666 на обръч, 17.700 на топка и на 17.800 на бухалки.

Владинова се нареди сред десетте най-добри на индивидуалния турнир по художествена гимнастика на Олимпийските игри. Личен треньор на Владинова е Бранимира Маркова.

В събота финалното състезание в многобоя започва отначало от 18.40 ч. българско време.

На финала ще участват заелите първите десет места в квалификацията.

В квалификацията след обрати първото място зае рускинята Маргарита Мамун със 74.383, пред световната шампионка Яна Кудрявцева също от Русия със 73.998 и украинката Ганна Ризатдинова със 73.932.