Красивата грация Невяна Владинова спечели държавното първенство по художествена гимнастика

снимка: БГНЕС

Невяна Владинова от клуб Левски стана шампионка в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова", което се провежда в зала "Младост" в Бургас. Владинова събра за изпълненията си на четирите уреда сбор от 70.850 точки.

Сребърното отличие завоюва Катрин Тасева (Левски) с 68.450 точки. Трета се нареди Боряна Калейн (Левски Триадица) с 66.900 точки.

В първата шестица на многобоя са още Ерика Зафирова (Олимпия 74, Бургас) с 66.150 точки, Сара Стайкова (Левски Триадица) с 65.450 точки и Мадлен Радуканова (Левски Триадица) с 64.200 точки.

На седмо място се класира Симона Дянкова (Чар-ДКС, Варна) с 60.150 точки, а осма е Петя Борисова (Олимпия) с 57.750 точки.

В многобоя при жените участваха 47 гимнастички.

Президентът на БФХГ Илиана Раева е официален гост на турнира. В Бургас са също вицепрезидентът на българската федерация Мария Петрова и старши треньорката на националките Ефросина Ангелова.

В неделя състезанието завършва с финалите на отделните уреди при жените и при девойки старша възраст.