Ансамбълът остана четвърти на Световната купа в Казан

Българският национален ансамбъл зае четвъртото място в многобоя в състезанието от Световната купа по художествена гимнастика в руския град Казан.

Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова, Ренета Камберова и Цветелина Стоянова допуснаха неточност в изпълнението си с 3 топки и 2 ленти и получиха оценка от 17.050, което ги лиши от място на почетната стълбичка.

Възпитаничките на Ина Ананиева изиграха без грешка съчетанието си с 5 чифта бухалки и получиха оценка 17.550. Така със сбор от 34.600 точки се класираха четвърти. Домакините от Русия очаквано спечелиха надпреварата със 36.200, макар че на топки и ленти те допуснаха две грешки и след първото изиграване вървяха втори след Беларус.

На бухалки отборът на Русия получи изключителна оценка от 18.600 и взе златния медал. Беларус остана втори със сбор от 35.600 точки. Бронзовият медал спечели ансамбълът на Испания с общ сбор 34.900 точки.

След България осмицата допълниха Япония с 34.350, Италия с 34.250, Израел с 34.050 и Гърция с 32.900. Утре са финалите на отделните уреди при ансамблите.

Състезанието в Казан е последна последна проверка за гимнастичките преди Световното първенство в Измир (Турция) в края на месеца, припомня БТА.