България спечели бронз в Италия

Националният ансамбъл на България се окичи с бронзов медал в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Песаро.

Грациите ни събраха сбор от 34.483 точки и това им помогна да се наредят на трето място. Снощи момичетата на Ина Ананиева получиха втора оценка на съчетанието с 5 пет чифта бухалки - 17.250 точки, а днес на три топки и две ленти са с четвърта оценка от 17.233 точки.

Така българките в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Христиана Тодорова се класираха и за двата финала, които са утре.

Със златния медал се поздрави Италия, която събра сбор от 35.400 точки (17.650 на топки и ленти и 17.750 точки на бухалки). Среброто остана за Беларус с 34.499 точки (17.533 и 16.966).

Челната шестица допълват Япония с 34.383 точки, Израел с 34.100 точки и Азербайджан с 33.666 точки.

19 ансамбъла взимат участиена Световната Купа в Песаро, а големият отсъстващ е тима на Русия.

В международния турнир при девойките България, в състав Катерина Маринова и Ася Иванова, завърши на седмо място със сбор от 88.665 точки. Рускините пък заеха първото място с 99.282 точки.

Утре са финалите на три от четирите уреда - обръч, бухалки и лента, а България ще бъде представена от Катерина Маринова. Според регламента на финал има само по една гимнастичка от страна. На бухалки днес Маринова получи оценка 14.716 точки, а на лента 15.400 точки. Иванова е с 14.400 точки на бухалки и 14.816 точки на лента.

При жените след първите два уреда в многобоя (обръч и топка) Радина Филипова е 22-а, а Невяна Владинова - 26-а. В турнира за отличията спорят 50 гимнастички. Надпреварата на бухалки и лента е по-късно тази вечер, когато ще станат ясни призьорките в многобоя. Начело след половината от състезанието е Яна Кудрявцева от Русия с 37.300 точки, следвана от сънародничката си Маргарита Мамун с 37.183 точки и украинката Яна Ризатдинова с 36.066 точки.