Владимир Тушев остана на крачка от медалите

снимка: Утро Русе

Българинът Владимир Тушев завърши на четвърто място във финала на халки на турнира по спортна гимнастика на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нанцзин.

Тушев, който записа втора оценка на този уред от 13.950 точки в квалификациите, днес остана на едно място от медалите. За изпълнението си на финала той получи оценка от 13.500 точки. Шампион стана Никита Нагорний (Русия) с 14.000 точки.

Българите Дамян Дачев и Ралица Генчева отпаднаха на 1/16-финалите на турнира по стрелба с лък с модел рикърв.

Дачев загуби от Мете Газоз (Турция) с 5:6. При девойките Ралица Генчева отстъпи пред Ясемин Еджем Анагьоз (Турция) с 0:6.

В турнира по бокс в категория до 52 кг Даниел Асенов загуби от американеца Шакур Стивънсън по точки с 0:3. Асенов ще излезе на 25-и август в спор за петото място срещу Масуд Юсифзада от Азербайджан.