Владимир Тушев на финал в Нанкин

Започнаха вторите Младежки олимпийски игри

Българинът Владимир Тушев се класира за финала в многобоя и на халки на турнира по спортна гимнастика на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нанкин. Тушев получи за изпълнението си на халки в квалификациите на многобоя втора оценка от 13.950 точки.

С първа оценка е представителят на домакините Юе Ма с 14.250 точки. Тушев завърши на 18-о място в квалификациите за многобоя със сбор от 76.675 точки и спечели място на финала. Той получи оценки 12.850 точки на земя, 12.600 точки на кон с гривни, 13.950 точки на халки, 13.300 точки на прескок, 12.675 точки на успоредка и 11.300 точки на висилка.

С първа оценка в квалификациите за многобоя е Джарни Реджини-Моран (Великобритания) с 84.400 точки. Финалът в многобоя е на 19-и август, а на халки - на 23-и август

В турнира за смесени двойки по бадминтон българските представители претърпяха загуби.

В група "А" Мария Мицова и Абделрахман Абделхаким (Египет) загубиха с 13:21, 10:21 гейма от Андрас Крапес (Словения) и Алида Чън (Холандия). В група "G" Владимир Шишков и Луисе Хейм (Германия) отстъпиха с 18:21, 7:21 пред Мухамед Али Курт (Турция) и Мая Павлинич (Хърватия).

В турнира по плуване българинът Данаил Славчев се нареди пети във втора серия на 100 метра гръб с 58.91 секунди и отпадна от надпреварата.