Сребро за Грета Банишка на силен турнир в Словения

снимка: bulgym

Една от най-талантливите ни млади състезателки в спортната гимнастика, Грета Банишка, зае второ място в многобоя на силния международен турнир „Зелена яма Опън“, който се проведе в Любляна, Словения.

Българката се представи отлично в 12-тото поредно издание на надпреварата, в която участие взеха 44 гимнастички от 15 страни. Грета събра сбор от 47.900, а отстъпи само на унгарката Дорка Сужо, която спечели състезанието с 50.750 т.

„Разбира се, че съм много доволен. След Европейското първенство е важно момичетата да не губят ритъм и да надграждаме над добрите резултати, които постигнахме“, коментира треньорът Илко Гюров.

Участието на Банишка на състезанието в Словения се осъществи и с помощта на Фондация „Димитър Бербатов“, която осигури необходимите средства за пътуването и настаняването на Грета и нейния треньор.