Валентина Рашкова с титла в многобоя

снимка: БТА/XINHUA

Валентина Рашкова от Спартак (Пловдив) спечели титлата в многобоя при жените на държавния турнир по спортна гимнастика за всички възрасти за Купа "България", който се провежда в залата на стадион "Раковски". Рашкова събра сбор от 50,40 точки.

Втора е Ралица Милева (А-Гим) с 50.20 точки, а трета - Моника Романова (ЦСКА) с 48,30 точки. В класирането следват Ина Димитрова (ИКГ Черноморски юнак) с 46,40 точки, Теодора Калпакчиева (Спортна гимнастика Стара Загора) с 43,60 точки, Ирина Георгиева (ИКГ Черноморски юнак) с 43,30 точки, Василена Шопова (Спартак Пловдив) с 40,00 точки и Миглена Милева (Александър Фотев) с 39,40 точки.

Отборно при жените шампион е ИКГ Черноморски юнак (Варна) със 131,30 точки, пред Спартак Пловдив със 129,40 точки и ЦСКА със 117,10 точки. Илияна Гевезова от Спартак Пловдив спечели многобоя при кадетките с 49,40 точки. В призовата тройка са Никол Дунева (Йовчев/Дунев) с 46,70 точки и Симона Якетова (Пирин Благоевград 2011) с 46,20 точки.

Отборно при кадетките спечели Спортна гимнастика Стара Загора със 112,30 точки, пред Спартак Пловдив със 108,30 точки.

Утре първенството завършва с финалите на отделните уреди във всички възрасти, пояснява БТА.