Кейси Стоунър стартира от първа позиция и в Австралия

Лидерът в генералното класиране Кейси Стоунър (Австралия) с "Репсол Хонда" ще започне от първа позиция на стартовата решетка в Гран При на Австралия от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Представителят на домакините спечели квалификацията за място с време 1:29.975 минути. За Стоунър това е 11-ти пол-позишън за сезона, а той ще се стреми път пета поредна победа в домашното си състезание.

Втори в квалификацията се нареди миналогодишният шампион Хорхе Лоренсо (Испания) с "Ямаха", на 0.473 секунди, а трети - Марко Симончели (Италия) с "Хонда", на 0.151 секунди след Стоунър.

Австралиецът, който утре ще навърши 26 години, ще си осигури световната титла, ако спечели състезанието, а Лоренсо остане извън първите четири. Стоунър е лидер в генералното класиране, като три кръга преди края на сезона води с 40 точки пред Хорхе Лоренсо.

Алекс де Анджелис (Сан Марино) с "Мотоби" ще стартира пръв в Мото2, а в клас до 125 куб.см - Йоан Зарко (Франция) с "Дерби", предаде БТА.