Ангел Караньотов завърши на 10-то място в Гран при на Сицилия

Младият български мотоциклетист Ангел Караньотов с КТМ се класира на 10-то място в старта за Голямата награда на Сицилия - четвърти старт от световния шампионат по мотоциклетизъм, и прибави нови 30 точки в класирането за световно първенство, предаде БТА.

17-годишният Караньотов, който е европейски шампион, бе 7-ми в първия манш. Във втория обаче българският състезател падна лошо и се класира на 17-то място. Въпреки тежкото падане Ангел Караньотов, подкрепян бурно от сицилианската публика, направи героично каране в третия манш и се класира 9-ти. Така родният талант остана на 10-то място в крайното класиране за Гран При на Сицилия с 32 точки. Победител в състезанието стана французинът Тома Шерер със 72 точки.

След старта в Сицилия Караньотов заема 11-то място във временното класиране за световно първенство със 107 точки. Днешният победител Тома Шерер е начело в генералното класиране с 255 точки пред Адриан Шерер (Франция) с 248 точки и Иван Лацарини (Италия) с 224 точки.

Следващият старт, който е предпоследен от световния шампионат, е на 25 септември в Портимао (Португалия).