Дъждът отново прекрати програмата в Ийстбърн

За втори пореден ден дъждът е причина програмата на турнира в Ийстбърн да бъде отменена. Днес до около 19:00 часа се играха мачовете при мъжете от 1/16 и 1/8 финалите при мъжете и дамите. Жените дори трябваше да играят по два мача за деня, тъй като изостават с програмата.

Българката Цветана Пиронкова игра в 13:40 часа мача си от 1/16 финалите срещу Моника Никулеску и я победи с 6:0, 6:4. В 17:55 Цвети се върна на корта, където се изправи срещу световната №2 Симона Халеп. Пловдивчанката спечели първия сет с 7:6(6) и води с пробив (2:1) във втория. При нейно подаване резултатът е 40:30 в четвъртия гейм на вотрия сет.

По-късно днес ще стане ясна програмата за утрешния ден, тъй като ще трябва да се пренасочат и недоиграните мачове, а също и тези, които дори не започнаха.