Нов дъжд над Ийстбърн спря ударната серия на Пиронкова

Отново заваля дъжд над кортовете на турнира в Ийстбърн. В момента Цветана Пиронкова играе своя втори мач за деня, тъй като вчера цялата програма отново бе отложена заради валежи.

По-рано днес Цвети победи Моника Никулеску с 6:0, 6:4 за малко над 1 час игра. По същото време пък Симона Халеп също продължи напред, а сега двете играят помежду си.

Цвети представя уникален тенис и води с 7:6, 2:1 до момента. В първия сет Пиронкова спаси цели 7 сет бола. Тя допусна ранен пробив, но след спасяване на 5 точки за приключване на сета, Цвети изравни и вкара мача в тайбрек. В решителния гейм Халеп имаше нови два сет пойнта, но пловдивчанката не позволи на румънката да приключи и на свой ред сложи точка на спора в първия сет.

Вторият сет започна с по 1 бърз пробив, но Цвети може да се похвали, че стигна до нов аванс след още 1 пробив. В четвъртия гейм на втория сет Пиронкова води с 40:30 и сервира за повеждане с 3:1.