Надал помете франсе за старт на Ролан Гарос

Рафаел Надал почна уверено тазгодишното си участие на любимия си турнир от Големия Шлем - Ролан Гарос. матадора стартира с категорична победа. В мач от първия кръг в Париж деветкратният шампион от надпреварата се наложи безпроблемно с 6-1, 6-4, 6-1 над представителя на домакините Беноа Пер за 2 часа и 48 минути игра.

Поставеният под номер 4 в схемата испанец спечели категорично първия сет с 6-1, след като успя да пробие на два пъти своя съперник. Въпреки че вторият сет бе далеч по-равностоен, Надал отново успя да наложи волята си и след 6-4 да поведе с 2-0 сета.

Ситуацията на корта не се промени и в третата част и след ново 6-1 Рафа си гарантира място във втори кръг. Там негов съперник ще е холандецът Робин Хаасе, който постигна чиста победа ( 6-2, 6-3, 6-1) над австралиеца Алекс Де Минаур.