Джокера смаза белгиец и продължава похода си на Ролан Гарос

Новак Джокович се класира за третия кръг на откритото първенство по тенис на Франция, след като победи със 7:5, 6:3, 6:4 белгийския квалификант Стийв Дарси. Лидерът в световната ранглиста допусна два пробива, но все пак стигна до 50-та си победа на Ролан Гарос.

"Беше трудно, но спечелих в три сета и съм доволен", каза той.

Дарси, номер 161 в света, успя да върне пробиви в първия и третия сет, когато Джокович не изглеждаше концентриран. Той водеше с 3:0 в първия сет на "Сузан Ленглен" и допусна изравняване до 3:3, но сърбинът спаси брейк-пойнт в деветия гейм и спечели частта след неточен удар на неговия съперник от бекхенд.

Пробив рано в началото на втория сет даде отново аванс на Джокович, който спечели с комфортна преднина и тази част. В третата Дарси изравни от 0:2 до 2:2, но лидерът в световната ранглиста отново не се притесни и спечели с първото разиграване за мача.