Серина с обрат, Скиавоне спечели битката с Кузнецова

Серина Уилямс победи Ана-Лена Фридзам с 5-7, 6-3, 6-3 във втория кръг на Ролан Гарос. Световната номер едно показа признаци на умора, но все пак взе своето срещу номер 105 в световната ранглиста.

Изненадващо първият сет бе взет от Фридзам след 44 минути игра на корта и ретур, който излезе в аут на Серина.

Най-добрата при жените се съвзе много бързо след звучния шамар в първия сет и спечели с лекота втория и третия сет с 6-3, 6-3. За да достигне до победата си, тя имаше нужда от два часа.

В третия кръг Серина Уилямс ще срещне победителката от срещата между Виктория Азаренка и Луцие Храдецка.

В епичен сблъсък се превърна мачът между Франческа Скиавоне и Светлана Кузнецова. Първата спомената победи с 6-7 (11), 7-5, 10-8 в дуел продължил 3 часа и 50 минути. И двете тенисистки са бивши носителки на титлата от Ролан Гарос.

4142050

В миналото тези съпернички са имали и още по-дълга и интригуваща среща помежду си. Това се случи през 2011 година на Australian Open, когато срещата продължи 4 часа и 44 минути.

В днешния им мач най-интересно бе в последния трети сет, в който 13 от 18-те гейма бяха пробиви - 9 от тях поредни.

Кузнецова загуби срещата, след като опита дропшот. Той се спря в мрежата и всичко в този вълнуващ двубой приключи. Титлата на победителката в Париж датира от 2010 година, а тази на рускинята от 2009 година.