Нишикори се извиси до топ 4 с успех в Акапулко

Трикратният шампион Давид Ферер (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1,55 милиона долара. Поставеният под номер 2 Ферер победи Бърнард Томич (Австралия) с 6:4, 3:6, 6:1 след 100 минути игра.

За място на финала победителят в надпреварата от 2010, 2011 и 2012 година ще срещне квалификанта Райън Харисън (САЩ).

Харисън, който във втория кръг детронира миналогодишния шампион Григор Димитров, се справи на четвъртфиналите и с шестия в схемата Иво Карлович в оспорван мач с 4:6, 7:6(0), 7:6(4) след почти два часа и половина игра.

35-годишният Карлович наниза 16 аса и не допусна пробив в срещата, но допусна обрат, след като загуби два поредни тайбрека във втория и в третия сет.

В другия полуфинал ще се срещнат водачът в схемата Кей Нишикори (Япония) и финалистът от миналия сезон Кевин Андерсън (Южна Африка. Нишикори се справи с петия в схемата Александър Долгополов (Украйна) с 6:4, 6:4, а с победата си гарантира изкачване на рекордното в кариерата си четвърто място в световната ранглиста от понеделник.

Номер 4 Андерсън пък елиминира трудно Виктор Троицки (Сърбия) с 3:6, 6:3, 6:3, посочва БТА.