Вавринка продължава защитата на титлата в Австралия

Защитаващият титлата си Станислас Вавринка победи Кей Нишикори в три сета - 6:3, 6:4, 7:6(6) и се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Четвъртият в схемата швейцарец демонстрира впечатляваща мощ и не остави шансове на японския си съперник. Двубоят бе повторение на четвъртфинала от Откритото първенство на САЩ миналата година, като Вавринка успя да вземе реванш за загубата си в Ню Йорк.

Вавринка спечели с 6:3 първия сет, като направи ключов пробив за 3:1. Швейцарецът продължи да доминира и във втория сет, проби сервиса на Нишикори за 3:2, след което затвори частта с 6:4.

В третия сет се стигна до тайбрек, но Вавринка бе твърдо решен да приключи мача в три сета и успя. Нишикори спечели симпатиите на публиката, след като отрази пет поредни мачбола, но при шестия швейцарецът не сгреши и продължава на полуфиналите, където очаква победителя от мача между Новак Джокович и Милош Раонич.