Новак Джокович продължава без загубен сет

Поставеният под номер 1 в схемата на Australian Open сърбин Новак Джокович се класира за 1/4 финалите на турнира след победа с 6:4, 7:5, 7:5 над представителя на Люксембург Жил Мюлер.

В първия сет и двамата тенисисти сервираха добре, но Мюлер се пропука в най-важния седми гейм и Ноле проби, след което сервираше спокойно докато затвори сета с 6:4 и поведе с 1:0 сета.

Във втората част Мюлер се държеше като равен с равен до десетия гейм, когато световния номер едно проби в последния възможен момент, последва серия от силни сервиси и Джокера удвои преднината си след 7:5.

Третата част бе "най-слабата" за сърбина, като допусна Мюлер да стигне до три точки за пробив, които бяха мигновено отразени. Подобно на втория сет, и сега пробивът за Джокович дойде при 5:5, отново силен сервис гейм и нова чиста победа с 3:0 сета след 128 минути игра.

4131404

Днес световният номер 1 направи нов блестящ мач и даде на противника си едва три възможности за пробив, които бяха отразение с лекота. В статистиката сърбинът остави 13 аса, 47 уинъра и едва 16 непредизвикани грешки.

Мюлер реализира едва 7 аса, въпреки че сервираше отлично през целия мач, печелившите му удари бяха с 10 по-малко от тези на противника, а грешките - два пъти повече.

С победата си днес Джокович достигна 23-я си пореден 1/4 финал на турнирите от Големия шлем и в сряда ще се изправи срещу канадеца Милош Раонич, който победи трудно Фелисиано Лопес с 3:2 сета.

Срещу канадеца Новак има едва един загубен сет в четири мача. През миналия сезон Раонич загуби на Ролан Гарос, както и на Мастърсите в Рим и Париж.