Федерер взе първия си мач в Базел само за 47 минути

Световният номер 2 Роджър Федерер зарадва родната си публика в Базел с експресна победа 6:2, 6:1 над представителя на Люксембург Жил Мюлер в първи кръг на турнира в зала с награден фонд 1.9 милиона долара.

Само 47 минути бяха необходими на любимеца на швейцарските фенове, за да преодолее първото си препятствие, с което подобри постижението на големия си съперник Рафаел Надал от по-рано през деня. Испанецът за 58 минути разпиля Пиер-Юг Ербер с 6:1, 6:1 в двубой от втория кръг.

Федерер вече има пет победи в пет мача срещу Мюлер, както и общо 52 на корта в Базел. Той може да играе на четвъртфиналите срещу Григор Димитров, като Гришо играе първия си двубой в турнира от 21 часа срещу германеца Александър Зверев.

Денис Истомин ще бъде следващият съперник на Федерер в Базел, след като срази Йежи Янович с 6:1, 6:1.

По-рано днес изненадващо рано отпадна втората ракета на Швейцария Стан Вавринка след 4:6, 7:6, 3:6 срещу Михаил Кукушкин.