Анди Мъри без проблеми в Китай

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) се класира за втория кръг на турнира по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 5,43 милиона долара.

Поставеният под номер 6 Мъри надделя над Йежи Янович (Полша) с 6:7(9), 6:4, 6:2 след почти два часа и половина игра. Така 27-годишният британец продължи победната си серия в Азия.

Той записа шести пореден успех, след като в неделя спечели турнира в Шънчжън (Китай), с което прекъсна 15-месечна суша без трофей. Мъри стартира лошо и допусна изоставане от 1:5, но постепенно подобри играта си и успя да стигне до тайбрек, който обаче загуби с 9:11 точки.

Британецът допусна 19 непредизвикани грешки в първата част, но в последствие започна да намира ударите си и след пробив в деветия гейм на втория сет изравни резултата.

Янович изглеждаше неуверен и това се отрази в началото на третата част, в която полякът допусна пробив след двойна грешка още в третия гейм и до края Мъри доминираше. Британецът ще играе срещу Пабло Куевас (Уругвай), който елиминира квалификанта Михаил Кукушкин (Казахстан) със 7:6(3), 3:6, 6:4.